Srandamač, docela pobavilo

Zdroj: Michal FraimanPůvodní článek | Všechny komentáře

Budujeme B-socialismus: ANO, bude znárodněno! Magistrátní stachanovci zamakali na „Lítačce“. Úspěch nevládních a občanských teroristů v boji proti kapitalismu. Bučící hmotné rezervy. Konec veřejných soutěží.


No ale ti kluci, co tzv. lítačku in-house na magistrátu „tajně“ programovali, o tu svoji práci soutěžit na konkursech museli… nebo ne? Že by je Krnda posbírala na ulici stylem padni komu padni? A třeba v tom magistrátním teamu byly nakvótované i nějaké holky, což by mohlo být považováno za docela solidní řešení podle brusel­ských směrnic.

Shodou okolností jsme téma pražské lítačky, jakožto nepříliš místního pojmu, probí­rali na Fb profilu s dámou, která – stejně jako já – pracovala po jistý čas v organi­zaci, která pro Prahu bémovské Opencard vyráběla, ve Státní tiskárně cenin a kolků. Ona jako poměrně vysoký manager (dnes již v důchodu), já ve výrobě u kompů (dnes již díkybohu mimo ten podivný svět STCK). A teď už jen přemýšlím, co o tom podivném světě STCK vlastně mohu prozradit, klausulí o mlčenlivosti (nejspíš po zbytek života) bylo ve smlouvě jistě nepochybně, nebudu to znovu zkoumat. Lidsky zkorumpovanější a zdeformovanější prostředí jsem nikde jinde nezažil – a to ani ve srovnání s privátním sektorem, kde se s tím „takypodnikatelé“ vůbec, ale vůbec nemažou.

Krnda to vyřešila originálně, pobavilo :) Snad jen ta „lítačka“ by se pro Pražany mohla raději zvouti „legitkou“. To však není vlastní jméno a lingvisté z AV by páchali sebevraždy. Aleš Cibulka by možná natočil hysterický comeback pořadu O češtině.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.