Amnestie nové éry: Nakrást a vytrvat!

Zdroj: István LékoPůvodní článek | Všechny komentáře

István Léko je pašák – kdykoliv se poblije na účet Václava Klause, dokáže vyvolat zájem deprivantů a zabezpečit rating svého „investigativního serveru“.


Pavel1 | 03.01.13 17:34

Mohl by autor upřesnit jak přišel na to, že se jedná o Nečasovu amnestii? Nebo je jen dementní jako ty oranžové vepřové hlavy, které po každém prdu hlasují o nedůvěře vládě?

ID | 04.01.13 01:30

Možná jen chce prezident svým gestem dát šanci na trochu svobody před obrovským otřesem v tomto roce co nejvíce lidem, nikdo z vás neví, co Václav Klaus ví anebo tuší směrem z východu… pokud se Rusko s Čínou pokusí předčasně shodit dolar jako rezervní měnu, může být hodně vedro, ani se mi to nechce domýšlet, těch potenciálních ohnisek sváru, kde by se mohlo začít in natura bojovat o mocenský vliv, odbytiště a přírodní zdroje, je už nemálo.

Ale připouštím – jako vždy velmi naivní poznámka :)

křivan | 05.01.13 13:46

Hezký žert. Prezident dal šanci na trochu svobody cca 7000 uvězněným a cca 23000 odsouzeným, neodsouzeným, ať si oběti užijí svobodně trochu strachu.
Opakuji, když chtěl Beria po Stalinově smrti uchvátit moc, udělal rozsáhlou amnestii pro lumpy, ne politické vězně.
Tak obsáhlá amnestie má samozřejmě potenciál vyvolat nestabilitu a již po několikáté demotivovat slušné policisty. Zaměstnat je novými případy se starými aktéry a tak jim odčerpat sílu. Bude více případů vykradených chat, bytů, domků a vilek. drobné krádeže, výtržníctví, ublížení na těle. přepadení. Nebude čas na kriminalitu „bílých límečků“, i když chodí v kostkované košili a značkových jeans.

ID | 05.01.13 14:10

Možná ty nervózní, vystresované gaunery pustil na svobodu proto, aby svojí agresivitou zdramatizovali případné hrozící občanské nepokoje a bylo možné poslat do ulic armádu nejen na ně, ale i slušné lidi, vzpomeňte si, Křivane, kdo vyprovokoval akci na Národní třídě v 89′ (proto bylo nutné instalovat do funkce ministra obrany generála, který s takovým rozkazem nebude mít problém, a nikoliv humanitárně uvažující ženu/matku, která by to zřejmě nikdy nedopustila).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.