Babiš se stal lídrem hnutí ANO 2011. Má to smysl?

Zdroj: Ondřej KoutníkPůvodní článek | Všechny komentáře

Hulákat netřeba, pane Hurníku… spíš stavět lávky a poté mosty mezi lidmi.


Oslavné ódy na téma podnikatelských a politických aktivit Andreje Babiše jsou stejně tak zavádějící, jako jeho agresívní napadání z kádrových důvodů… obojí je projevem společenských deprivantů, kteří dokáží vidět jen černobíle a spoléhají na zázraky anebo na forbes. Pravda je široká škála nejrůznějších odstínů, které vidí jen takový člověk, který se neodnaučil tvořit. Tvořit neumí jen takový člověk, který tvořit nikdy ani neuměl.

ID | 03.08.12 23:28

Jak víte, pane Hurníku, že Tomáš Baťa neměl žádné politické ambice? Jak víte, že neprobíral své problémy s politickou garniturou a tehdejšími lobbisty? To by mě skutečně zajímalo :)

ID | 02.08.12 20:54

Občanské fórum bylo původně také jen politickým hnutím, do kterého nikdo nevrážel sponzorské dary a rozhodně nevzniklo díky pobouření jednoho morálně kvalitního miliardáře… vzniklo díky pobouření mnoha obyčejných občanů, kteří se propojili s několika pobouřenými obyčejnými vůdci. Nazývat tento dav zaprděnými českými občany s nechvalnou mentalitou a naopak přeceňovat význam peněz, je velmi krátkozraké, je to velmi hloupé.
Andrej Babiš význam (nejen svých) peněz nepřeceňuje a naopak velmi chytře se od počátku obrací na obrodnou sílu samotných občanů, v tom je jeho politická inteligence, on by nikdy neburcoval a nepronesl jediné slovo o ubožácích, kteří se mají vzpamatovat a za jeho peníze provést společenskou revoluci. Myslím, že Andrej si velmi dobře pamatuje význam pojmů Občanské Fórum anebo Verejnosť proti násiliu, zná jejich palebnou sílu a nehraje si na českého Silvia Berlusconiho. Vytvářet zbohatlické kasty a vyhrožovat odváděním daní v zahraničí mohou jen lidé, kteří si zahráli bedny a ono to tam prostě padlo. To je můj názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.