Bipolární porucha je možná cenou za inteligenci

Zdroj: Prima ZOOMPůvodní článek | Všechny komentáře

„Vědci popsali, že výjimečná inteligence má hrůzné důsledky. Závažné poruchy nálady, jako je bipolární porucha, mohou být cenou, kterou lidé platí za inteligenci a tvůrčí schopnosti. Vyplývá to z nového výzkumu, který spojil vysoké IQ v dětství se zvýšeným rizikem manických bipolárních stavů v pozdějším životě, napsal britský list The Guardian.“


„Bipolární porucha… Nejsilněji tato korelace vystupovala u lidí s vysokým verbálním IQ.“

Text je místy poněkud zmatený, skřípe syntaxe, zřejmě částečný softwarový překlad, headline vyrobil v ČTK nějaký přeběhlík z iDNES :)… nicméně se jedná o pozoruhodný článek, poukazující na vědeckou studii britských knihomolů.

Extrémní vnímavost se hodnotí jinak u dítěte, nezatíženého společenskými konvencemi, a jinak u dospělého člověka, který prošel vzdělávacími a později pracovními procesy. Základním prvkem těchto procesů je útlum svobodné vůle. Svobodná vůle je spodním pramenem rozvoje osobnosti, bez této vzácné energie vespod v duši nedokážete nic, co by stálo za řeč.

Zdá se, že britský knihomol považuje svobodnou vůli v pozdním věku za hrůzný důsledek u přestárlých dětí. Je to idiot :D Jedině člověk, který si do pozdního věku zachová čistou dětskou duši, má šanci dosáhnout na svůj vysoký cíl. A nebo taky ne, ale nikdy v tom tažení neustane a nepodlehne sebelítosti. Je snadné držet se původního plánu, pokud nikdy nezestárnete.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.