Čínský nacionalismus… Jak odvést pozornost od domácích problémů

Zdroj: Ondřej KlimešPůvodní článek | Všechny komentáře

Označit naštvaného a sužovaného Číňana za vládou živeného nacionalistu vyžaduje na místě ztrestat publicistu Klimeše jako toho posledního kapsáře.


Fráze typu „vládou živený nacionalismus“ jsou pro mne dostatečným důvodem k vyjádření opovržení nad obsahem článku. Kdykoliv narazím na „akademické úhly pohledu vyjadřované punkovým stylem“, budu hledat po kapsách granáty anebo alespoň pistolku na antiperle. Já tyhle partičky, okupující redakce českých literárních serverů, dnes již dobře znám, jedná se o zhrzený odpad zpravidla vysokoškolsky vzdělaných deprivantů s téměř nulovým uměleckým nadáním, ovšem abnormálně zduřelým egem a chronickou ctižádostí po společenském zviditelnění.
Položit rovnítko mezi přirozené občanské nálady a vládou živený nacionalismus vyžaduje trest. Anebo soucit… protože knihomol (= zbytečně vzdělaný člověk) je vlastně forma sociálního postižení, knihomol Klimeš si poskládal jen své další vědomostní puzzle, namísto aby vytvořil žurnalistickou mozaiku. Pokud tedy dokážeš vnímat rozdíl mezi puzzle a mozaikou, Daiyili, vnímat rozdíl mezi něčím, co je předem dané jako skládačka, anebo něčím, co musíš sám vytvořit jako umělecké dílo, jako originál díky svému nadání a nikoliv českým sinologickým směrnicím, předávaným z otce sinologa na syna sinologa. Takhle se množí snad jen mořské korály a europoidní sinologové :)

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.