Dostat „balvanem“ přes jarmulku

Zdroj: Erika HájkováPůvodní článek | Všechny komentáře

Mohu-li poprosit, „přitáhněte“ někdo doktora Grygara na Protiproud, alespoň zpros­tředkovaně jeho odborným článkem, pokud možno nejlepší kus, kde nekritizuje jen práci ostatních, ale sám něco předvádí. Protože já ho už dávno nevnímám – jako malého kluka mne zaujaly „Okna Vesmíru dokořán“, to bylo fajn, takový neškodný a poměrně zajímavý popularizační cyklus povídání o Vesmíru a věcech neznámých, podle scénáře tv rabbiho Vladimíra Železného, člověka, který české občany později okrad ve spolupráci s jiným věhlasným tv rabbim, Ronaldem Lauderem, o 10 miliard při arbitrážním procesu. Kéž by se švec Grygar držel svého kopyta, když už umí tak hezky povídat a klouzat po povrchu. Anebo rozdávat Bludné balvany a parazitovat na energii cizích, nekonformních, vizionářsky odvážných myslitelů. Shalom, rabbi Grygar.

Až opadne téma s imigranty a Merkelovou převálcuje Sahra Wagenknecht, šoupněte do news-feedu nějakou Grygarovu perlu, a já se pokusím (postarám) o event. zbytek zábavy, pod čarou má člověk volnější ruce… bude-li o čem polemizovat, nebo hledat škvíry pro jiné úhly pohledu. Ve světě internetové publicistiky jsou autorské články a diskuzní texty pare, liší se (většinou) jen formátem novinářského a lidového slangu, a objemem doplňkových informací, nánosem informační slupky. A čím více složité matematiky a fyziky podle Grygoše, tím lépe, on není jediný, kdo to umí zjednodušit pro chápání nebo pobavení širšího publika, a pokud udělá chybu, dostane „balva­nem“ přes jarmulku :)

S profesorem Hořejším a jeho osobními útoky na léčitele – homeopaty jsem si v mi­nulosti už jednou poradil. Grygar nebude o nic větší problém, to není Albert Einstein, pouze jeho do sebe zahleděná parodie, lifestyle, podobně jako ambiciózní a nabubřelý Cyril Höschl. A pokud někdo pochybuje, tak přestože se považuji za velice pokorného, ale v žádném případě submisivního člověka, připojím odkazy na zajíma­vé diskuze, do kterých jsem proti arogantním tlachapoudům vtáhnul nikoliv bez úspěchu nejednu pomazanou hlavu. Neodešli jako vítězové, dostali „balvanem“ přes jarmulku :)

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.