Evropa se stále víc odklání od svých duchovních kořenů

Zdroj: Michal SemínPůvodní článek | Všechny komentáře

Michal Semín, český římsko-katolický aktivista, pod věčnou palbou deprivantů a virtuálních pacientů • S čím by možná souhlasil i Ježíš Kristus • Mezi Koránem, Talmudem, Biblí a Bruselem není žádný rozdíl.

28


Dobrý večer, pane Semíne,
na pravdu (výlučnost řádu pravdy) nestačí jen věřit, takovou pravdu a každou jinou pravdu je třeba hledat a dokazovat, najít a dokázat. Kdo hledá pravdu a dokazuje pravdu, ten se potýká především s nevraživostí těch, kdo na pravdu jen věří, protože nebyli obdařeni pronikavým rozumem. O pravdě, jak ji chápala Panna Marie anebo Ježíš Kristus, se dnes již nic nedozvíme, tito lidé jsou po smrti a jejich možný pohled na věc byl nesčetněkrát zkreslen a přizpůsoben teritoriálním potřebám různých náboženských fanklubů.
Já osobně věřím tomu, že Ježíš Kristus nikdy nestál o zakládání svých fanklubů, byly by mu z celého srdce protivné nejen proto, kolik zlé krve mezi lidmi anebo jeho fankluby postupem času nadělaly.
Smyslem náboženství, pokud má napodobovat Ježíšovo chování, je umožnit prožívat víru, lásku a naději každému jednotlivému člověku, který to nedokáže vlastními silami. Funkci náboženství tedy nelze povyšovat na úroveň národních institucí (fanklubů), které se zabývají již jen samy sebou a přestávají sloužit jednotlivému člověku. To by si Ježíš Kristus zcela jistě nikdy nepřál, pane Semíne, mezi Koránem, Talmudem, Biblí a Bruselem totiž ve smyslu jejich vlastního smyslu žádný rozdíl není.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.