Fičák Franz: 88 tisíc podpisů!

Zdroj: Ondřej KoutníkPůvodní článek | Všechny komentáře

Fejsbůkový prezident Franz sbírá lajky… když jsme byli malí, sbírali jsme céčka.


Motto
jgIII: „Zatím jsem se nedozvěděl, jaké (politické) názory Franz vlastně zastává.“

I když Václav Havel ráčkoval, huhňal a bojoval s obsedantními manýry při tvorbě slovosledu, přesto byl uvěřitelný, autentický, ve svých proslovech autorsky původní. Pokud někdo podvádí, papouškuje a nemá hereckou praxi z dabingu, pak nedokáže nasadit ani přesvědčivý, charismatický tón. Jako Toruk Makto může „prezident“ Franz jen a jen vypadat.

Cokoliv doposud pronesl Franz na veřejnosti, je možné se stejným nezájmem vyslechnout z úst neškodného opilce bez energie, loudícího o pozornost na tramvajové zastávce… šroubovaná mudrování, prokládaná krátkodobými abstinenčními blikanci. Mne nezajímá, zda je tento pán pasivně sečtělý anebo zbytečně vystudovaný, nemám potřebu kritizovat jeho amatérské mazanice ani hudební díla, která mají se skutečným uměním společné snad jen záchodky a kuřárnu, proč bych měl ubližovat?

Moje přání je zcela prosté: Ať se Franz probere, rozduní zvony svého srdce a zasáhne vírou naplněné občany, nebo ať sklapne a nedělá z ostudy mezinárodní kabát mírumilovnému, dnes sužovanému národu. Tedy zatím mírumilovnému. Přímá volba hlavy státu – to nemá být groteska pro serfaře na netu, první přímá volba hlavy státu v historii samostatné České republiky by měla být něčím jako obnova Mariánského sloupu.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.