Jak s vráceným majetkem naloží čeští augustiniáni

Zdroj: Ondřej KoutníkPůvodní článek | Všechny komentáře

Církevní restituce FOREVER… o svědomí, ale i homosexuální prostituci.


Svědomí je ozdoba, kterou lze uvít jako věneček z pampelišek… lze jí lehce na­být, stejně jako lehce pozbýt. Skutečné svědomí mají jen děti, blázni a dospělí lidé, kteří se dětem (bláznům) chtějí podobat.
Jako dospělý člověk se můžu cítit spravedlivým, ale dobře vím, že to není díky svědomí. Je to díky pevným zásadám, je to díky pevnému hodnotovému řádu, který uznávám, a dobře vím, že ten se může z různých příčin změnit, protože jsem prostě jen obyčejný člověk a žádný Bůh.
Na hradě bych církevního hodnostáře klidně vidět mohl, dodnes mě to vlastně ani nenapadlo, díky za inspiraci.

ID | 19.08.12 20:00

Pane Křivane… Petr Němec (což není jeho jméno) nikdy nepochopí, že lidé do kostela nechodí ze stejných důvodů jako on – aby kontaktovali faráře a zjišťovali možnosti jak protočit anebo vyprat své vlastní stamiliony. Náš Petr zřejmě s Au­gustiány nedávno jednal (ví, kde mají sídlo) a podmínky pronájmů asi nic moc, tak si maličko přisadil na netu, rejpnul. Petr je jedním z těch novodobých zlato­kopů, kteří by si církevní restituce velmi přáli, čekají v záloze a těší se na kšefty, mapují možnosti, slídí a předběžně testují, zatím nevyjednávají, jen lehce kon­verzují.

ID | 21.08.12 01:28

Počet věřících z vám neznámých důvodů klesá… natalita českého národa také klesá a to z obecně známých důvodů – mladé rodiny jsou ekonomicky nesoběsta­čné, nejsou schopny si vytvořit anebo alespoň udržovat zázemí.
Je velmi jednoduché ožebračit římsko-katolickou církev, dostat její představitele do ekonomické závislosti a po čtyřiceti letech začít napadat její „špatné hospo­dářské výsledky“ (rozuměj tabulkové počty věřících).
Pochopte prosím jednu věc, pane Křivane – člověk, který se živil jako homosexu­ální prostitut a později napakoval podvodným byznysem na fejkových domé­nách, tady nebude nikoho poučovat o funkci náboženství, kterému nerozumí, nic mu neříká a jediným jeho zájmem je v církvi hledat partnery pro své obchodní investice. Ten byznys mu budiž přán, proč ne… ty moralistické kecy ať si nechá pro své kamarády nad chlastem a lajnami kokainu.

ID | 16.08.12 20:57

Já osobně bych zcela osamostatnil jen římsko-katolickou církev, která byla při­pravena o skutečně podstatný majetek (pravdoláskoví křesťané, evangelíci, husi­té, bratrští etc. jsou jen potulkáři), zrenovoval bych pevný, historicky zakořeně­ný řád římsko-katolické církve v Českomoravské zemi a zakázal politické strany. Namísto politických stran nastolit jednokomorový systém Sněmovny okresních hejtmanů, vzešlých z přímé volby občany s trvalým pobytem na území jednotli­vých správních celků, římsko-katolická církev je z politického života vyloučena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.