Jak to ten Putin dělá?

Zdroj: Dmitrij SemjonovPůvodní článek | Všechny komentáře

Několik let vypomáhám svému kamarádovi, který pochází ze západní Ukrajiny, vystudoval v Česku ekonomii a měl by správně fungovat jako broker, přicmrndávám v jeho byznysu s rychloobrátkovým zbožím, pomáhám mu ve skladu, s reklamou, marketingem – jako univerzální voják, je to pro mne způsob přivýdělku, jelikož tak nejsem časově příliš vázán a mohu si doma hrát a snít a pilovat něco zajímavějšího. Alex je, pokud vím, potomkem bývalého ukrajinského činovníka na ambasádě v České republice. Znám jej několik let a mám ho rád, protože, když mi bylo ouzko, choval se ke mně slušně a pomohl (nikoliv charita, nabídnul pomocnou ruku, umožnil vydělávat peníze, když jiné možnosti selhávaly).

Pochází ze západní Ukrajiny a po tamějším Majdanu začal hovořit stejně, jako ti jejich neonacisté, nenávidí Putina (je to lhář, agresor!), uráží českého prezidenta (je to opilec!) a já prožívám vnitřní dilema – je snad taky podchycený, jako většina přistěhovalců? Ale odmítám být paranoidní, naše důvěra nevznikla ze dne na den a nemůže vyčpět jako éter v odšpuntované lahvičce. Jedná se o inteligentního člověka, kterého dobře znám, takže nedokážu nepřemýšlet o jeho názorech, nicméně cítím z jeho chování po celém tom „radostném období vzájemné kooperace“ poprvé faleš. Odložil jsem růžové brýle a začal vidět i Alexovy chyby, které jsem dříve nevnímal, každý člověk si rád idealizuje své osobní teritorium. A o co mi jde?

V dnešním světě stačí něco naprosto obyčejného a velmi vzácného, aby Vás měl člověk rád a vyjádřil Vám svoji podporu, totiž nelhat. A přesně takhle to dělá Vladimír Putin – NELŽE.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.