Jaké jsou šance malých zemí předvídat krize a ohrožení?

Zdroj: Jan SchneiderPůvodní článek | Všechny komentáře

Další z cenných úlovků, občas je docela fajn nevědět hned zkraje, s kým mluvíte. Jaroslav Štefec je bývalým šéfem vyzbrojovacího úřadu, jedním z mužů, které se Miroslav Kalousek pokusil vyřídit podpásovým způsobem.


ID | 28.12.12 12:18

Já osobně se domnívám, že všichni zpravodajci, čmuchalové, slídilové, donašeči, udavači, rozvraceči a obecně vládou placení paraziti by se měli nakopat do prdele a převychovat prací.

Jaroslav Stefec | 28.12.12 18:03

Při vší úctě, já osobně se domnívám, že byste se neměl vyjadřovat k něčemu, o čem viditelně nevíte ani zblo, navíc jazykem hodným pasáka vepřů. Ale obecně s Vámi souhlasím v tom aspektu Vašeho hodnocení značné části státních zaměstnanců, týkající se jejich skutečné potřebnosti pro chod státních institucí a vhodnosti jejich uplatnění spíše v produktivní sféře. To nakopání bych ovšem vynechal :-)

ID | 28.12.12 19:26

Pokud se mnou souhlasíte, pane Štefče, začněte mluvit v tomto případě jazykem pasáků vepřů, to abych prozměnu uvěřil já vám, že se mnou upřímně souhlasíte.

Za poslední 3 roky jsem musel z profilu na Facebook vykopat přibližně 12 přátel (a napíšu zde klidně jejich seznam), které jsem znal třeba i z doby před 30ti léty a tudíž mám vůči nim oslabenou schopnost nedůvěry. Postupem času vyšlo najevo, že byli nasazeni, aby zjistili poměrně citlivé údaje o mém pohybu, výdělečné činnosti, kontaktech atd. (dobře vím proč). Většina z nich měla v minulosti nějaké potíže se zákonem a byli donuceni spolupracovat.

Takže, pane Štefče, pokud je někdo ze zpravodajců schopen takto podlého jednání, už mě nikdy nepoučujte, jak se mám vůči těmto lidem vyjadřovat. Děkuji.

Rád bych dodal: Doplnil jsem si info, pane Štefče, rád bych se Vám omluvil za svůj prostořeký jazyk, Vy si to rozhodně nezasloužíte, onen Hyde park jsem tehdy dokonce s velkým zájmem sledoval.

Jaroslav Stefec | 28.12.12 19:34

Mluvit jazykem pasáka vepřů není problém ani pro mě, ale vycházím z teze „nejsme jako oni“. Nehodlám Vás poučovat, jak se máte vyjadřovat (to je čistě Váš osobní problém), a už vůbec netrvám na tom, abyste mi věřil, že s Vámi souhlasím – vyjádřil jsem svůj osobní názor a nijak netoužím ho s někým sdílet. Proto také jsem si nezavedl facebookový, tvitterový ani jiný profil (a nemám s nimi tudíž žádné zkušenosti). Tím jsem se Vás nechtěl samozřejmě nijak dotknout.

A na závěr detail – naše rodové ze španělštiny pocházející jméno je uzuálně nesklonné, čili se používá ve tvaru „pane Štefec“ i v případě oslovení. Ale netrvám na tom, jsem zvyklý :-)

ID | 28.12.12 19:51

Budu respektovat, přestože počeštěná jména zásadně překlápím. Nicméně – několik let jsem působil jako editor sportovního webového portálu, kde jsem taky usilovně překlápěl… ale pokud jsem se s germánskými, ugrofinskými, ruskými, kastilskými anebo angloidními příjmeními setkával a zařazoval je do textu šedesátkrát denně, rychle jsem pochopil, že se jedná o naprostý paskvil. Děkuji za připomínku a poučení, pane Štefec. Upřímně.

V mediálním světě se bez transparentního osobního profilu na sítích neobejdete, je to paradoxně způsob obrany.

Jaroslav Stefec | 28.12.12 20:22

Děkuji, a přeji vše nejlepší v roce 2013. A ještě jedna poznámečka – já se bez transparentního osobního profilu klidně obejdu. Zjistil jsem, že je nesmírně rizikový. Jak pro mě, tak pro lidi, s nimiž bych jeho prostřednictvím komunikoval. Volím raději osobní kontakty, pokud možno v oblastech, kde nefungují mobilní sítě :-)

ID | 28.12.12 20:38

Já Vám také přeji šťastný Nový rok 2013, pane Štefec, četl jsem váš aktuální příspěvek výše, je fajn, že lidé jako jste vy, se uvolí napsat slovo k věci, něco, co se nedočtu nikde jinde, než v chatu třeba na České pozici. Už chápu, že zažíváte na své úrovni podobné problémy, jako malý člověk, jako jsem já, v nicotném postavení, mohl byste nadávat, ale nechcete být „jako oni“. Děkuji za lekci, lépe je používat vtip a rozum, než hovořit „jako oni“, máte pravdu.

Jaroslav Stefec | 28.12.12 20:57

Děkuji, přeji Vám hodně štěstí, humorného nadhledu a také hezký zbytek večera.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.