Jan Fischer navazuje na Havla. A distancuje se od Klause.

Zdroj: Petr NováčekPůvodní článek | Všechny komentáře

Božena Němcová: „Já vím, táto, co udělám,“ řekl na to Honza; „v zámku jsem slyšel o jednom králi, který prý svolal mnoho učených, aby se s nimi hádal. Ať prý řeknou, co řeknou, on pořád říká: To je pravda! a komu by řekl: Ty lžeš! ten prý vyhraje a tomu dá buď mnoho peněz, anebo svou dceru. Já tam půjdu a budu se s ním hádat, až řekne: Ty lžeš!“


Zajímalo by mne, proč se londýnský bankovní úředník, pan jarmulka Fischer, distancuje od významného českého státníka teprve ve chvíli, kdy mu Václav Klaus už nemůže nabídnout nějaký džob (neboť odchází do důchodu)… proč se pan jarmulka Fischer nedistancoval od Václava Klause i v době, kdy ho jmenoval premiérem?
Zajímalo by mne, proč se pan jarmulka Fischer nehlásil k Václavu Havlovi také před rokem 1989, proč namísto statečného politického odboje v řadách disentu vstupoval do Komunistické strany a držel jazyk za zuby jako ovce.
Co vlastně chce tento pán? Být prezidentem České republiky? A proč?

ID|24.09.12 09:20

Skippere, problém je trochu v tom, že přímá volba prezidenta je záležitostí výhradně fyzických osob a nikoliv politických institucí.
Je samozřejmě žádoucí, aby donátorem budoucího českého prezidenta byl pokud možno bohatý, slušný člověk s českým občanstvím, a nikoliv zahraniční gauner s oficiálně vytištěnými falešnými dolary.
Otázkou zůstává, zda nechutně bohatý člověk, potenciální donátor prezidentské volební kampaně anebo politické strany, může být z principu slušný člověk.
Moje odpověď zní: ANO, takový člověk existovat může :)

ID|30.09.12 23:42

Hoxlaku, na něčem se určitě shodneme, protože pod jiným článkem jsem připojil takovou průpovídku, která s vašimi poznámkami souvisí:

Nedá mi to, cvičně si jeden zjednodušený pohled dopřeji :)… kdyby se na politické scéně dnešních dnů, s etablovanou levicí a pravicí a Kalousky a Sobotky, vyloupnul mladičký Václav Klaus anebo Miloš Zeman, nedotáhli by to tihle dva mládenci nikam, ty velikány z nich udělala historická příležitost, možnost tvořit nový svět, nový řád, byli jen ve správný čas na správném místě, český Klondike, možná – a teď se pouštím na velmi tenký led – kdyby se moc ponechala v 89′ nadále komunistům, kradli by taky, ale díky sociálnímu cítění by toho rozkradli méně a měli bychom se dnes všichni lépe (viz Čuba a Slušovice).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.