Jeden text k výročí 17. listopadu a proč ho autor cenzuroval

Zdroj: Václav Hořejší | Původní článek | Všechny komentáře

Profesor Václav Hořejší je úspěšný vědec a kvalitní víkendový mudrlant.


Politolog Zbořil FOREVER
Dobrý den, pane profesore, rád bych vám položil otázku: politolog Zdeněk Zbořil se nedávno vyjádřil posměšně o politickém aktivismu v internetových médiích, „Lidé do ulic nevyjdou, stačí jim onanovat na internetu“.

Jaký je podle profesora Hořejšího rozdíl mezi radikálním vyjadřováním názorů na ulici a radikálním vyjadřováním názorů na internetu? Měl bych myšlenku politologa Zbořila pochopit třeba tím způsobem, že by lidé neměli používat pro komunikaci počítače, ale vyměňovat si informace pouze při osobním kontaktu?
Jelikož nejsem politolog a neumím myslet v kdovíjak vysokém levelu, pochybuji o zdravém rozumu pana Zbořila, potřeboval bych poradit, protože se zcela jistě mýlím – pan Zbořil je renomovaný publicista, moudrý muž, takový člověk přece nemůže tvrdit nesmysly… nebo snad může? :)
Neleze a neleze mi do hlavy, proč je podle politologa Zbořila důležitější, aby si můj názor vyslechlo deset lidí ve frontě na párek, než přečetlo 100.000 lidí na netu. Anebo ta hesla, ty slogany, které se provolávají v tisícihlavém davu, to jsou taky názory?, třeba: „Máme holé ruce, máme holé ruce!
Na mne působí demonstrace spíš jako rituály, kde není mnoho prostoru pro vyjádření názorů.
Možná je podle Zbořila důležité vyjádřit názor na internetu a doplnit rituálem na ulici. Svým způsobem bych tedy očekával, že váš článek je součástí pouličního rituálu. Máte připravena ke svému článku nějaká zjednodušená rituální hesla, pane profesore? Podle politologa Zbořila bychom s Vámi měli vyrazit do ulic :)

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.