Jihočeský učitel: Komunisté a řídit školství? Nepředstavitelné!

Zdroj: Marie Reslová | Původní článek | Všechny komentáře

Druhá řada čistokrevné flame-war na téma „Komunisté ve školství“ pod taktovkou vynikající novinářky Marie Reslové, tentokrát z pohledu odbojného učitele Martina Rosocha • Chybu při vyjednávání o obsazení komunálních postů udělal mladý a nezkušený hejtman Jiří Zimola!


Psi mají taky rádi svého pána, oni nemají na výběr, díky misce se žrádlem jsou lehce zmanipulovatelní… už vidím, jak sedmiletý školáček vnímá paní Baborovou jako třídního (no vida, dokonce ve dvojím významu) nepřítele, protože mu nechtěla dát autíčko na hraní.
Jde o to, zda paní Baborovou mají rádi i dospělí lidé, Atko, například takoví lidé, kteří během normalizace nemohli díky komunistkám, jako je paní Baborová, studovat střední ani vysoké školy, umělecky tvořit, cestovat, číst kvalitní literaturu, svobodně vyjadřovat své názory a zrovna teď, čirou náhodou, posílají své děti anebo vnoučata, do kterých vkládají své zprzněné sny, k zápisu do školy pod knutou paní Baborové, ženy, která je ztělesněním normalizačního svinstva v justici a ve školství.
S názory dětí na paní Baborovou tady nešachujte, Atko, to jsou jen falešné tanečky, ty děti živí jejich rodiče, budeme se bavit o rodičích těchto dětí. Dokážete si představit, že by rodiče pustili na protikomunistickou demonstraci své děti, kdyby jim to sami neschvalovali? Já ne.

Já osobně si přeji, aby paní Baborová předvedla, co umí
To je ale pouze můj názor a ještě jednou zopakuji: „Pokud se komunisté chtějí znovu zařadit do řídících procesů ve společnosti, měli by se rozumně a velkým obloukem vyhýbat resortům školství a justice, není moudré hned zkraje dráždit hada bosou nohou.“

Jinými slovy – chybu udělal hejtman Jiří Zimola!, opět velmi mladý a sociálně nevyzrálý partajník na příliš zodpovědném místě. Zimola měl komunistům i Baborové jejich hloupý nápad rozmluvit dříve, než se strhnul poprask. Voliči by neměli podporovat instalaci nováčků do politicky zodpovědných funkcí – nedostatek zkušeností nelze nahradit entuziasmem, asertivním chováním a vychlámanými ksichtíky ála Standa Gross anebo Bohuslav Sobotka a naopak přebíjet neschopnost mladých uch latentním fašismem při obsazování pracovních míst ve firmách anebo v redakcích publicistických serverů jako je Česká pozice :)

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.