Karel Janeček na naivních vlnách?

Zdroj: Ondřej KoutníkPůvodní článek | Všechny komentáře

„Pozitivní evoluce“ započala v českém literárním teritoriu asi před deseti lety, tehdy se tomu neříkalo nijak, jen nepřátelé obrodné energie vládli mnohonásobně větší palebnou silou, oportunisté, čmuchalové a udavači byli u kormidla.


ID | 22.10.12 13:34

PR je práce pro textaře s literárním nadáním, pane Bednáři, nestačí uvažovat a psát mazaně, mazaně se píšou profesní životopisy, příbalové letáky, reklamační stížnosti, z mazaných textů nevyzařuje energie, mazané texty vaši energii naopak vysávají, jako čtenář musíte spekulovat a dělat práci za novináře. Pokud pro nějaký server píšou novináři mazaně, diskuze pod jejich články zejí prázdnotou, lajky na nule, čtenář je zde vysáván, namísto aby byl nabíjen… dokud se mezi mazané publicisty a čtenáře nevloží textař s literárním nadáním, který z mazaných článků vytvaruje drobné zárodky skutečného PR, takové zvláštní opalizující kamínky, malachitové, jaspisové, granátové – kamínky, přitahující pozornost způsobem, o kterém si mazaný novinář může nechat jen zdát, vyzařují energii, probouzí kundaliní, hadí sílu, v tomhle tkví tajemství úspěchu publicistického serveru s velkou návštěvností, pane Bednáři.

ID | 22.10.12 12:24

Pane Křivane, světová oligarchie, to jsou lidé, kteří nic neumí, nedokáží vytvářet žádné hodnoty, vesměs se jedná o zdegenerované rodové klany, které mezi sebou souloží navzájem (Paris Hilton, Rotschildové apod.), takoví lidé vlastní jen peníze, jejichž prodejem (ano, prodejem peněz) vydělávají další peníze. Jsou to průměrní trhovníci s penězi, vesměs židovského původu – předstírají intelekt, zatímco ve skutečnosti provádí jen primitivní obchodní operace, dokáží spočítat nanejvýš úroky z půjčky. Kdyby to nebyla pravda, pane Křivane, už dávno by lichváři vydělávali na trhu s deriváty, jako Karel Janeček… ostatně několik miliard je v rámci světové oligarchie stejně pakatel.
Je jasné, že pokud skutečný byznysmen a matematik vytvoří geniální know-how, které není postaveno na bázi primitivních obchodních operací, vytěží ze svého nápadu velmi slušný zisk i bez lichvy.

ID | 22.10.12 13:36

Bohatí lidé žádnou uzavřenou, nepřístupnou skupinu nevytvářejí, kdo umí, ten zbohatne, kdo neumí, ten nezbohatne anebo hodně brzy prošustruje zděděné majetky. Navíc – kdo umí, kolikrát ani nemá potřebu zbohatnout.
Problém je v tom, ža ať je příslušník finanční oligarchie bohatý anebo dočasně chudý, rozhodně má plnou hubu keců, díky kterým se snaží udržovat v kontaktu se společenským establishmentem, i kdyby kráčel o žebrácké holi (vzpomeňte si na rozhovory matky a dcery ve filmu Titanic). V tom bych s vámi i souhlasil – neskočit na lep žvanilům není zrovna snadné, ovšem žádné výsadní postavení ani výhody jim pracně pěstovaná image zazobance neposkytuje, nikdo jim zadarmo nedá ani korunu.

ID | 22.10.12 21:58

Systém voličů a jejich potenciálních manipulátorů je tak obrovský (početný), že bych se divil, kdyby dodnes neunikly nějaké konkrétní důkazy o podvodech anebo manipulacích, že by někdo nevynesl zevnitř agentur citlivé informace, důkazy typu „Watergate“, vždy se potýkáme jen s domněnkami. Tahle skutečnost téměř vylučuje existenci celosvětově organizované manipulace. Ještě nedávno jsem se pohyboval pracovně mezi lidmi, kteří navrhovali volební kampaň pro ČSSD, byla to banda ztracených existencí, alkoholiků, PR agentury tahají prachy ze svých klientů, poslední skutečně účinnou kampaň v česku měl králíček Azurit :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.