Karel Schwarzenberg a víra v šarlatány

Zdroj: Václav HořejšíPůvodní článek | Všechny komentáře

Jak se loví profesor Václav Hořejší aneb hlavy pomazané na tenkém ledě.


Profesor Hořejší veřejnost informuje, ale nikdy své informace nedokazuje, prostě spoléhá na uměle vytvořené bariéry mezi renesančními lidmi a knihomoly :)

V nemocnici jsem pracoval a viděl umírat desítky pacientů v přímém přenosu, pozvolna, pomalu, zpravidla po ozáření. Placebo bylo na denním pořádku (kapačky), alternativní medicína jakbysmet, jen se o tom nikde nemluvilo, nepsalo, záhy po převratu to ani nešlo, první juvenologové a iridologové v bílém plášti šířili povědomí o své praxi před ’89 jen ústním podáním, člověk, který si dovolil pracovat s energiemi holýma rukama, byl vnímán jako cirkusový umělec. Jenže já u toho byl inflagranti, tyhle rozhovory v diskuzi na ČP už proběhly.

Vedoucím kliniky byl profesor K., který denně operoval, tedy nikoliv výzkumník s pipetami a petriho miskami. Lidé jako byl pan profesor nemají čas na publikační činnost, na výzkum, na světskou slávu polní trávu a zakládání si na indexech citovanosti ze svých odborných textů… oni se denně perou s rakovinou na operačním sále a po večerech pijou whisky, aby zůstali lidmi, aby neměli pořád před očima ta rozbagrovaná lidská břicha.
Jednou jsem se drze optal velkého guru v ten nejméně vhodný okamžik, kdy na sále řešil beznadějnou pacientku, jak to vidí s posmrtným životem… a světe div se, v klidu odpověděl, že to se neví, že je to všechno problém energie, která může nabývat různých forem, myslel to vážně, napsal o tom vědeckou práci, ve které se zabývá stavy při umírání, řekla mi to vrchní sestra, prostě jsem se trefil. Taky mi řekla, že sázela 50:50, že mě na místě umlátí.

ID | 26.09.12 19:07

U vzdělaných lidí bych neočekával, že budou účinnost homeopatie vysvětlovat působením okultních „duchovních“ principů, píše Václav Hořejší.

Naopak, pane profesore, vzdělaní lidé jsou tou nejrizikovější skupinou pro vysvětlování čehokoliv čímkoliv a za každou cenu, pokora vůči nepoznanému je zejména u mladých vzdělaných lidí zpravidla na bodu mrazu.
Vzdělanost je obyčejný doplněk stravy vrozené inteligence, balík informací okolkovaný maturitním vysvědčením, diplomem.
Cožpak jste zapomněl, kdo to byl Srinivasa Aaiyagnar Ramanujan? Člověk, u kterého byste neočekával, že bude vysvětlovat geniální teorii řetězových zlomků na základě vědomostí extrapolovaných z učebnice algebry pro základní školy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.