Karlu Krylovi SPOZdravem

Zdroj: Marie ReslováPůvodní článek | Všechny komentáře

Jak jsem dostal na frak od novinářky Marie Reslové a historka o tlusté čáře za první érou raného kapitalismu v České republice.


Zeman a Kryl byli osobní přátelé, pokud vám to uniklo, paní Reslová.

Marie Reslová | 9.10.2012 16:12

Neuniklo, vždyť o tom píšu. Myslíte, pane Ducare, že by se Karlu Krylovi mezi současnými přáteli Miloše Zemana ze SPOZ líbilo?

ID | 9.10.2012 16:26

Myslím, že těžší otázku jste položit nemohla. Ale zkusím odpovědět: Miloš Zeman by se spíše zbavil někoho ze svých stoupenců, než by hodil přes palubu Karla Kryla, který někoho z nich „vykádruje“. Ostatně kdyby Karle Kryl žil, dokážu si představit, že by figuroval na kandidátce SPOZ. Jenže Kryl se do politiky vlastně vůbec nehodil, byl to jeden z největších a nejcitlivějších českých umělců 20. století, v rozjetém tržním hospodářství by jako politik zešílel.

ID | 9.10.2012 16:34

OK, ale jednu připomínku mám: ono je rozdíl mezi ruským pánem a kmánem… víte kolik měl Karel Kryl ve svém repertoáru typických ruských častušek? Milion, ruské umění a zména hudba od folkloru po klasiku jsou světovým pokladem. Hovoříte o Rusku v jiné souvisloti, ale každé téma má své spodní proudy, které já osobně nedokážu nevnímat.

Marie Reslová | 9.10.2012 17:12

A co myslíte, pane Ducare, přátelí se Zeman s ruskými kmány nebo pány? Miluje autentickou ruskou kulturu nebo „autentický“ finanční a politický establishment?

ID | 9.10.2012 17:44

Vynikající otázka, paní Reslová, získala jste si moje srdce gentlemana, jste nebezpečná jako Jodie Foster ve filmu Maverick :)
Miloš Zeman vzal za povděk podporou ruských pánů, nikde jinde by ji nesehnal. Miloš Zeman nemá hudební sluch, jako umělec je to pařez, Miloš Zeman má vynikající politický instinkt, jako vrcholný politický predátor navazuje své vztahy vkusně, s dobrým vychováním, pouze mezi establishmentem. Na což mu Karel Kryl zřejmě skutečně naletěl. Asi jste mě dostala, paní Reslová, nepřeklopím to zpátky na svoji stranu :) (I když zkusit bych to mohl, ale s nejistým výsledkem.)

Marie Reslová | 9.10.2012 17:51

Nezbývá mi, než souhlasit s vaší brilantní charakteristikou Miloše Zemana :-)

Jan Drda Starší | 9.10.2012 20:56

Víte, co si myslím, pane Ducare, že jste Vaškovi s Milošem pěkně skočil na lep. Pro ně není lepší volič, který nevidí zlo, neslyší zlo. A dává do stejné roviny ruský folklor písniček Karla Kryla s reálným ohrožením moderní české státnosti dua Klaus Zeman.Pěkný večer.

ID | 10.10.2012 2:43

Ono to není tak, že jsem neviděl zlo, neslyšel zlo. Když jsem se v osmdesátém devátém vrátil z vojenského lágru, udělal jsem po čtyřech letech tlustou čáru za komunismem, obrodil v sobě pozitivní myšlení a přestal zatemňovat rozum kapkami jedu. Komunisté jsou dnes v pohodě. O dvacet let později to vnímám s Václavem Klausem a Milošem Zemanem podobně… dělám tlustou čáru za první érou raného kapitalismu, přestávám se vracet pro „blbou náladu“ do minulosti a sázím na své pozitivní myšlení. Já jsem esoterik, pane Drdo, některá moje přání se mění za určitých okolností v realitu. A nedokážu vám vysvětlit proč. Já to ani nechci vědět, jen věřím a pevně doufám, že se znovu propojí všichni lidé dobré vůle. Je to mým velkým přáním. Paní Reslová na mě udělala svojí bystrostí velký dojem, od jistého okamžiku jsem nechtěl a ani nebudu nadále rušit eleganci jejích kruhů, je to přírodní úkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.