Lídrem pravice je Schwarzenberg. Začala postklausovská éra.

Zdroj: Roman JochPůvodní článek | Všechny komentáře

Když je třeba říkat pravdu – v diskuzi pod článkem oportunistického bloggera Romana Jocha se vyhraňuje nick Deki a já bez výhrady podepisuji jeho řeč a doplňuji vlastní poznámky.


deki | 15.01.13 13:47

Myslím, že napsat takovýto článek je spíše znakem ohnoutství a nikoliv statečnosti. Tu ostatně již pan Joch prokázal při dokazování „rusofilie“ :)
Nakonec tlačit takového nevýrazného bezosobnostního nebožáka, jakým je pan Dientsbier mladší, to chce hodně ohnoutství. Přerod pana Jocha je pouhým obrazem toho, jak se v Česku ze svazáků stávají pravičáci, z kariéristů křesťané, ze zlodějů podnikatelé, z fízlů a estébáků exekutoři, z komunistů kapitalisté a z politologů onuce.

kocourkovskej | 15.01.13 13:54

A kam řadíte sám sebe?

deki | 15.01.13 14:11

Já jsem chudákem, který řízením osudu žije v Čechách. A neví, jak z té šlamastiky ven, jelikož rodinné důvody mu nedovolují udělat rozumný krok, který dříve nebo později bude muset udělat.
K panu Jochovi a mému vztahu k němu: pan Joch se veřejně před lety postavil do pozice člověka, který se hlásí ke konzervativním hodnotám, řídí se jimi, žije podle nich a prosazuje je. Je smutné vidět, že nic z toho není pravda.
Já jsem ze sebe na veřejnosti nikdy nedělal hururu, nepředváděl se podobně jako on a proto mám právo mu to připomenout. Já se snažím podle těch konzervativních hodnot žít a vést k tomu děti. Nelhat a dokázat se bránit.
A teď říkám: Schwarzenberg je lhář, podvodník a z politologického pohledu levičák. Běžně informovaný člověk si nedokáže spojit, že šlechtic může být levičákem, na tom je jeho volba prezidentem založena. Zeman je bonmotista a rád je střebodem pozornosti.
Schwarzenberg neudělal pro Čechy nic dobrého a motá se kolem Havla a množství politických stran přes dvacet let. Napište mi prosím jeden dobrý skutek pro občany Čech ze strany Černohorce (zavírané ambasády? radar v hustě obydlené oblasti pár kilometrů od Prahy? církevní restituce? daně? záruční eurový fond?). Umím si představit, že on bude z církevních restitucí slušně profitovat. Zeman? Co ten člověk potřebuje k životu? Chce do funkce prezidenta kvůli majetku nebo vlastnímu majetkovému prospěchu? On to na toho prezidenta chce dotáhnout, aby byl prezidentem. Ale osobně věřím tomu, že Zeman na rozdíl od Schwarzenberga se bude prezidentstvím bavit, kdežto Schwarzenberg by lidi přestal bavit do 3 měsíců stejně jako TOP09.

ID | 15.01.13 14:35

Všechny vaše komentáře a odhady – podpis. Tohle neříkám často.

deki | 15.01.13 15:01

Děkuji, podobně. Zdravím Vás.
A ještě doplním: ono o páně Jochově konzervativních hodnotách ukázalo to, když se stal poradcem s.s. Nečase. Přece každý normální člověk vidí, že Nečas je levičák, ale hlavně ubožák, zbabělec a vohnout. Může se člověk, který jako své životní krédo uvádí úctu ke konzervativním hodnotám, sám sobě tak zpronevěřit, jak to pan Joch udělal?
Pro mne je vzorem konzervativních hodnot postava Benjamina Martina z filmu Patriot (Mel Gibson). Jsou snad pánové Joch nebo pan Schwarzenberg postavami, které mají něco podobného s postavou pana Martina? Pan Joch vede velmi rád velmi silné řeči, ale stačí na něj trošku podupat a z konzervativce je ovce.

ID | 15.01.13 15:39

Mel Gibson je úžasný člověk i se všemi svými civilními spory a vadami na kráse. Statečné srdce obsahuje podobný leitmotiv patriota (konzervativce), který nastavuje svůj ksicht při boji za svobodu za cenu osobních ztrát, v případě Umučení Krista, což je příběh o patriotismu víry, si vědomě vykopal hollywoodský hrob. Mel Gibson si na patriota nehraje, on to má v sobě. Takže velmi dobrý příklad, Deki.

murdoch | 15.01.13 15:48

Ano, křesťan antisemita, domácí násilník a k tomu všemu australský Američan-patriot, ten to prostě má v sobě, to je ten správný příklad, chlapci…

ID | 15.01.13 16:01

„Hoď kamenem, kdož jsi bez viny“, Murdochu.
Kdyby se Ježíš Kristus narodil znovu do naší doby jako člověk, bude stejný antisemita jako Mel Gibson. Pokusíte se být vtipnější?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.