Ministr Jaromír Drábek rezignuje na funkci

Zdroj: Redakce České PozicePůvodní článek | Všechny komentáře

Jedna strohá zpráva o nudném patronovi a historka z podsvětí o firmě Fujitsu.


ID | 03.10.12 23:37

Pro Fujitsu jsem před rokem dělal, vím jak to chodilo s proplácením faktur, stejně jako všude jinde… nemyslím, že by Hojer a Šiška někoho upláceli z vlastní kapsy, lidé z Fujitsu mohli jen stěží usednout k jednomu stolu s pohlaváry firmy OK system a nabídnout jim úplatek, aby vycouvali z projektu, anebo to udělali a napoprvé narazili.

Takže Fujitsu přitlačilo, namastilo kapsy vyjednavačům Hojerovi a Šiškovi, přidalo „krabici od vína“ pro pohlaváry z OK system a Hojer se Šiškou přihodili za ministerstvo příslib zakázky za řádově sto milionů.
Jenže chlapci vyjednavači narazili stejně jako lidé z Fujitsu – pohlavárům z OK system byla milejší stávající zakázka pro celou firmu a všechny její zaměstnance, než řádně napěchovaná krabice od vína a nějaké ty drobty :)

Drábka je mi líto, byl to můj spolužák na ČVUT, normální kluk. Spakoval se právem, je to jeho vina, o konfliktu mezi OK system a Fujitsu nepochybně věděl a nic neřešil. Jakmile jde o velké prachy, nemůže věřit nikomu, netobože za něj strkat ruce do ohně. Drábek nese nejen politickou, ale i ekonomickou odpovědnost, je to stejný případ jako s Parkanovou a Kalouskem.

ID | 04.10.12 13:41

Když jde o prachy, nota bene velké prachy, nelze věřit nikomu, i přátelství má své meze. Kdo chce být velký šéf, musí přátelské vztahy obrečet, což Drábek podcenil. Kdybych v minulosti blbě nevěřil, mohl jsem se mít taky líp, ale to je jiná historka. Myslím, že zásadní povahové rysy se od nějakých osmnácti let nezmění po zbytek života, mění se jen míra latentní nasranosti, možná se tomu říká ztráta iluzí.

ID | 04.10.12 14:28

Na hodnocení Michala Semína se bohužel neshodnem, RosoMáku, ale to nevadí, pokusme se ctít názorový pluralismus.
Michal Semín není zas tak velký Jochův kamarád, oni se v některých zásadních pohledech zcela rozchází, například ohledně podpory zahraniční politiky Izraele, kterou populistický mluvka Roman Joch adoruje pro zviditelnění své pravicové propagandy a Michal Semín naprosto správně odsuzuje z altruistických důvodů, liší se také v hodnocení americké vojensko-intervenční politiky.
Semín je humanista, a to nikoliv laciný humanista. Blogger Joch je pouliční kamelot okresního formátu (pardon, Brno je vlastně krajské město).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.