Musí česká veřejnost dostat levicovou lekci?

Zdroj: Luděk BednářPůvodní článek | Všechny komentáře

Kdyby se komunisté dostali k moci a dostáli všemu, co slibují, leccos by dokázali změnit a napravit. Kuráž na to mají a v minulosti po 89′ ji už prokázali.


Rozdělování na politickou levici a pravici ztratilo v podmínkách České republiky smysl, je to jen metoda stále efektivního oblbování voličů. Nezáleží na tom, kdo je zelený, kdo je katolík, kdo je extremista… dnes už záleží jedině na tom, kdo je anebo není zloděj, kdo je anebo není gauner.

Uznávám pravicový řád, neváhám použít ani slovo diktát, který má s teatrální demokracií, vedoucí k rozkladu fungující ekonomiky, pramálo společného.
Začíná mne zajímat, jak by uspěli na jedno volební období Komunisté s většinou v parlamentu, tj. bez závislosti na hlasování Sociálních demokratů, Komunisté, kteří nemají se starým řádem v podstatě již nic společného. Pokud by totiž jednali alespoň zpoloviny stejně jako deklarují svůj současný politický program, především jeho sociální pasáže, pak by mohli pro nápravu zdevastovaných poměrů leccos udělat. Když před několika lety shazovali Židé fosforové bomby na ženy a děti v Palestině, KSČM jako jediná partaj dokázala veřejně vystoupit a pojmenovat zlo, vládní establishment tehdy neviděl, neslyšel. To vyžadovalo od komunistů velkou kuráž. Se stejnou kuráží by se jim možná zadařilo i v české vládě.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.