Na Poláky platí diabolky

Zdroj: Ladislav JaklPůvodní článek | Všechny komentáře

To jakože Poláci s americkými jadernými hlavicemi ve vlastních útrobách si začnou uzurpovat právo na diktování životních podmínek pro středoevropské země? Tihle šmelináři a legendární podomní kapitalisté?

Velký duch Polska neexistuje, existují jen velcí polští duchové, jakými byl například Fryderyk Chopin, madam Maria Curie-Skłodowska nebo papež Jan Pavel. Velký duch Polska existoval v dobách, kdy reálně fungovala polská aristokracie, která se však mísila s jinými evropskými rody. Řadoví Poláci jsou čurblové (česky vrabci), kteří se vznášejí do velké výšky, aby vytvořili na zemi obrovský stín. Jako malí kluci jsme čurbly stříleli vzduchovkami. Američané to o Polácích vědí, Američané mají čuch na marionety, které se nechají vodit ve prospěch jejich dobyvačných zájmů (děkuji za Zemana). A řadoví Poláci vědí, že to Američané o řadových Polácích vědí. Jenže libido je libido, a šmelinářské libido nezná bratra Slovana, především Rusa.

Čtvrtina mé rodiny pochází po praprarodičích a po přeslici z Krakowa, nikoho neurážím, leda bych urážel sám sebe. Strejda Ladik nám vozil krowky, skvělé karamelové bonbóny, takové cihličky, zabalené v olejovém papírku. A vždycky rád pokecal, mluvil polsky a bylo mu špatně rozumět, nám dětem to bylo jedno, hlavně že přivezl krowky :) Byl to panic a smrděl reabsorbovaným semenem, měl jsem ho rád takového, jaký byl, dobromyslného, pracovitého, žoviálního a podnikavého strej­du. Tak to v životě chodí. Putin by řekl – vot takaja žizň, je dobré se radovat z toho, co je. Slova moudrého muže.

Děkuji za zajímavý a inspirující článek, pane Jakle.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.