Národní divadlo – bude Jan Burian jediný kandidát?

Zdroj: Marie ReslováPůvodní článek | Všechny komentáře

Konec starých časů, jak by možná pravil Jiří Menzel – nastal věk opatrných, pragmatických mužů za kormidlem • Who is who: profesor Jiří Svoboda.


ID | 15.01.13 00:36

Směl bych vědět, paní Reslová, v čem je podstata statutu nejmocnějšího muže v oblasti českého divadla? Pro moji informaci – kdo byl před Burianem nejmocnějším mužem v oblasti českého divadla? Nějak mi nedochází, co tahle floskule může znamenat, dodnes jsem netušil, že o silný umělecký dojem na scéně a slzy dojatého publika se dokáží postarat nejmocnější mužové někde v zastrčené kanceláři a nikoliv umělecké celebrity. (O těch povinných děkovacích proslovech mocným mužům a především Bohu třeba na Oscarech jakože vím.)

Velice opatrná a pro mne i vtipná poznámka závěrem… v průběhu celého textu, kdy je jasné, že zkušenosti, vzdělání a předpoklady pro řízení Národního divadla má snad i Burianův pes, bych neočekával takový dramatický zvrat, byť se jako dramatický díky svému zastrčení vůbec netváří – možná měl článek tímto konstatováním začínat v perexu. O vašem nevšedním talentu pracovat s náladami čtenářů vím, zde však dovětek působí jako omluva vašemu svědomí. Byla by to skutečně jen banalita, pokud nějaký divadelní hujer vykastruje ducha instituce zvící Národního divadla?

Marie Reslová | 15.01.13 07:49

„Nejmocnější“ – nejvlivnější. Jen takový má šanci s ND něco udělat. Kdybych myslela, že vykastruje, napsala bych to. Opak bude pravdou. Národní duch český jest opatrný.

ID | 15.01.13 12:59

Dobře, děkuji za odpověď.
Za nadaného umělce a velmi schopného manažera považuji já osobně (chtělo by se mi napsat například, ale nevidím další srovnatelnou alternativu) režiséra Prof. Jiřího Svobodu, tohle jméno mi něco říká, tohoto člověka si cení umělecká obec a znají jej i obyčejní lidé.

Základní profil | Životopis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.