Nechte si za příspěvky na sociální síti platit

Zdroj: Petr MatějčekPůvodní článek | Všechny komentáře

Počet lajků anebo štěkanců nevypovídá na síti o ničem, obsah nelze nahradit množstvím ani brakem.


No, už se těším na ty koncerty z obývacích pokojů. Samozřejmě! – stačí nabídnout pár dolarů na cigarety a z mainstreamového šulína anebo intelektuálně atrofovaného staříka vyroste přes noc nový David Latterman :)
Kvalitu sociálních sítí, komunikačních, literárních anebo publicistických serverů určují vůdčí osobnosti v on-line chatu, to jsou lidé, kteří své schopnosti anebo aktivity rozvíjejí dlouhodobě z vlastní ctižádosti… úplatek za jedničku v žákovské knížce (podobně jako bakšiš za aktivitu na sociální síti) s jejich brvami ani nehne, to jsou výchovné prostředky pro bezvýznamné nuly do počtu.

„Okamžitě si ho oblíbily celebrity mezinárodního věhlasu.“
Jak můžete naletět, pane Matějčku, tak lacinému marketingovému triku? Na netu přítomnost celebrit v hlavním proudu nic neznamená, naopak, odhalují zde jen svoji duševní prostotu, anebo nabalují a zahlušují diskuze celými hejny trollů a spamerů. Celebrity si zakládají své osobní profily, webové stránky a zejména tam shromažďují lajky, bezcenné projevy adorace.
Jednoho dne odejde z mainstreamu generace, kterou nevychovaly smartphony, esemesky, smajlíky a chaty narvané pilinami, mainstream zahltí články nafukované na počet znaků a vyakčněné bezobsažnými superlativy… růžové sady zarostou býlím, zreznou kliky ve stínadlech.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.