O démonech Kavkazu i kosmopolitním parazitu jménem Moskva

Zdroj: Gábor StierPůvodní článek | Všechny komentáře

Jedna z mých reakcí na článek a rozhovory v diskuzi – téma „důležitost silného národního státu“, základní a skvělý komentář nadhazuje v úvodním článku rus­ký novinář Maxim Ševčenko.


Je to mnoho otázek, které otevíráte, Martine, ale zkusím se zaměřit na jedinou: Nacionalismus vždy rozděluje a nikdy nespojuje.
Na příkladu rozdělení Česka a Slovenska – a víme všichni, že z ryze nacionalistických důvodů – lze doložit, jak prospěšným se jeví respektování nacionalismů… naše země jsou přes soukromé podnikatelské aktivity znovu propojené (a stále více), v kultuře mají Češi a Slováci v podstatě už jen znovu společný trh… a co já vím v čem všem dalším.
Rozdělení společného státu Čechů a Slováků byl velmi rozumný a prozíravý tah, který lze doceňovat teprve nyní, a kolik se okolo rozbíjení Československa nadělalo povyku.
Pokud KGB monitoruje korupcí veskrze prolezlou a tudíž nevypočitatelnou Čes­kou republiku, kde má Rusko jako světová velmoc své opodstatněné teritoriální (vojenské) zájmy, pak já tomu docela rozumím. Můžeme si vzpomenout na americký radar, na vzkazy, které putovaly z Moskvy do Washingtonu a občané Česka v tom figurovali pouze jako obecenstvo.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.