Prezidentské volby: Národ čeká bujarý masopust

Zdroj: István LékoPůvodní článek | Všechny komentáře

Elektronické hlasování změní zásadním způsobem poměry v České republice • Táňa Fischerová nám zahraje prezidentku podle Stanislavského metody.


ID | 24.11.12 18:25

Mně se docela zamlouvá metoda elektronického hlasování, i když vím, že se o jejím zavedení v EU vedou spory… zabezpečené elektronické hlasování je jedna z mála věcí, do které se vyplatí narvat velké peníze a dotáhnout ji k dokonalosti, elektronické hlasování zřejmě přitáhne k volbám – odhaduji možná až 90% populace s volebním oprávněním a zásadním způsobem změní společenský život v České republice.

ID | 25.11.12 11:32

Skutečně si myslím, že tím důvodem neúčasti ve volbách je především lennost anebo spíš apatie občanů.
Není nutné, aby každý volič měl počítač a certifikát, stejnou službu může vykonat pověřená osoba ve smyslu notářského dozoru, která s laptopem v batohu obejde všechny hospody a domácnosti (při sčítání občanů se tak dělo s papírovými formuláři), pak už bude jen na vůli občana, zda vyplní dvě kolonky a zmáčkne enter, případně bych souběžně uzákonil povinou účast ve volbách, minimálně se zmenší počet apatických voličů.
Spolehlivý software nepochybně vyvinout lze, ovšem nebude to levné. Naprogramované kontrolní (vyhodnocovací) algoritmy jsou zcela jistě spolehlivější, než manuální práce komisařů, totéž platí o dodatečné kontrole uložených dat.
Metoda bezpečného elektronického hlasování není žádná utopie, nemluvě o tom, na jaké technické úrovni budou za několik let smartphony a úroveň jejich šifrovaného přenosu dat.

ID | 24.11.12 15:29

Táňa Fischerová – Stano, kdy a kde jste přišel s občankou Fischerovou do osobního kontaktu v mezních situacích, v nichž se obnažuje pravý charakter a síla osobnosti? Ve filmových anebo divadelních rolích pod vedením režiséra? Když o nic nejde, dokáže jako bourák vypadat kdekdo.
Nepřeji si prezidenta, který umí silnou osobnost zahrát podle Stanislavského metody. Podstatou herectví je vytvářet dokonalou iluzi, dokonalý klam. Pokud to nevíte, Stano, díky mnohonásobným manipulacím s vlastním charakterem, manipulacím, které jsou nutné pro přesvědčivé ztvárnění rolí, je hereckou anebo obecně uměleckou nemocí z povolání ztráta anebo výrazné oslabení přirozeného charakteru… o tom by vám mohli vyprávět vynikající herci anebo umělci, kteří se díky profesionální deformaci utopili v alkoholu a životabolech, rozvrácených osobních poměrech, v Česku jsou takových případů desítky, nebudu jmenovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.