Přirozená dobrota člověka jako politický kýč

Zdroj: Přemysl HoudaPůvodní článek | Všechny komentáře

Lépe se dobírat poznání metodou pokusu a omylu, než jen nečinně mlčet.


Je to zajímavý příspěvek, pane Zárubo, protože vydláždil cestu k určité zásadní otázce, na kterou jste nenašel správnou odpověď, Albert Einstein prohlásil, že správně položená otázka je klíčem k nalezení správné odpovědi.

„Základní nepravdou tohoto článku je, že problémy nevyrábějí bankéři, dělají je sociální agendy státu. Banky toho jen mohou využít.“

Je třeba hledat především odpověď na otázku, do jaké míry je agenda státu propojená, zmanipulovaná a zkorumpovaná právě bankovním sektorem. Desítky současných českých poslanců se rozhodují při svém hlasování s ohledem na své nesplacené hypotéky, poslanci jsou cíleně a úmyslně zadlužováni peněžními ústavy, každý jednotlivý americký senátor je zpravidla jen převodní pákou nějakých finančních lobbistických skupin, které využívají politického vlivu svého místního zkorumpovaného senátora pro vlastní byznys. V Česku to už zřejmě funguje na podobném principu.
Díky za Váš omyl, pane Zárubo, lépe se dobírat poznání metodou pokusu a omylu, než jen nečinně mlčet a vyhýbat se pronášení „podlimitních hloupostí“, které ve skutečnosti mají naopak zásadní přínos pro konstruktivní diskuzi… pokud je tedy člověk vůbec schopen se zamyslet s otevřenou hlavou a nejen buzerovat.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.