Řecko: Voličským pilířem neonacistů jsou policisté

Zdroj: Pavel PokornýPůvodní článek | Všechny komentáře

Článek je otiskem duše jednoho z nejzmatenějších českopozičních troubelínů, levicového filharmonika a knihovníka Pavla Pokorného, články takovýchto autorů jsou základem společenského marasmu.


ID | 16.05.12 19:45

Já ale nemám pocit, že by někdo v samotném Řecku řešil neonacismus anebo dokonce holokaust… vy jste svého dojmu nabyl jak, pane Pokorný? Nesdílíte snad názor, že silné bezpečnostní složky jsou veledůležitým pilířem pro nápravu ekonomicky zdevastovaného státu, prolezlého korupcí a zbohatlými kriminálníky?

ID | 16.05.12 23:04

Víte – ten váš odkaz na článek pana Bohumila Studýnky je zde skutečně spasením, tam je velmi jasně vyjádřeno, že neonacismus ani holokaust v Řecku nikdo jako veledůležité téma neřeší. Pokud článek pana Studýnky vnímáte s respektem a v plném rozsahu sdělení, pak netřeba dále rozvíjet náš rozhovor. Já osobně bych jen rád připomenul, že Řecký a potažmo Římský národ je kolébkou hierarchických systémů – chcete-li fašismu, což historicky není ale vůbec totéž, jako německý nacismus, tzn. agresivní a rozpínavá vojenská diktatura. V těchto zemích se tvořily dějiny, vedly se permanentní mocenské války, které mají zcela jistě dodnes vliv na národní cítění Řeků a lze odhadovat, že jejich přecitlivělost na pronášení kontroverzních výroků i po mnoha generacích nebude… řekněme chorobná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.