Rekviem za českou státnost

Zdroj: Bohumil J. StudýnkaPůvodní článek | Všechny komentáře

Autor Bohumil J. Studýnka je expert v oboru financí a mezinárodních konomických vztahů, ale také potenciální literát… můj způsob, jak podpořit jeho snahu nejen informovat, ale také tvořit a potěšit čtenáře.


Jsem přesvědčen, že existuje Duch českého národa. Nestýská se mi po žádném aladinovi s trikolórou na líčku, jen řeším otázku, co dokáže probudit občany k reálnému odporu proti zvůli zlodějů a podvodníků ve státních funkcích, aniž by kdokoliv z nás sáhnul po zbraních a konopných provazech na oprátky.
Zatímco desítky mrožů odkusují špičku tlustého doutníku a pozorují národ „střádající vajgly do obálky“, musí existovat zakulacená hora, na jejímž vrcholu je možné odšpuntovat kamennou zátku a založit požáry jako v Pompejích. Nehledat spasitele, jednoho z nás, ale vyvolat Armagedon, který jde mimo nás.
Věřím, že když se propojí láska, touha a nenávist všech občanů dobré vůle, projeví se ničivá síla, která ukončí dny beznaděje. Komu se podaří vyvolat velkou zlobu bez prolévání krve, přijde o vlastní duši. Ale druhého dne vyjde slunce.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.