„Skoronevěsta“ firmy ČEZ nyní pokukuje po Číňanech

Zdroj: Jan ŽižkaPůvodní článek | Všechny komentáře

Pro čtenáře, které zajímají jaderné reaktory :)… aneb jak lze pomáhat autorům beznadějných námětů • Diskuze je rozsáhlejší.


ID | 14.01.13 14:32

Měl jsem možnost dva roky pracovat na stavbě atomové elektrárny v Mochovcích během výkonu ZVS. Docela by mne zajímalo, pane Heczko, na jaké pozici jste v Pakistánu pracoval vy, když máte ánung na to, abyste hovořil zcela globálně o čínské kvalitě za švýcarské peníze. Zkuste to naprosto konkrétně, přesně, adresně, k věci – co bylo špatně? Vodit za nos nezasvěcené čtenáře je snadné, na mne působíte spíš dojmem trolla, člověka, který se poflakoval někde v Pakistánu jako nepříliš významná nájemná pracovní síla, která strkala nos do všeho a do ničeho a měla dost času na to, aby si vytvářela humorné historky z podsvětí, které bude vyprávět po hospodách a po serverech, až se vrátí s našetřenými penízky a dietami domů k manželce a dětem.
Skoro bych vás typoval na svářeče armatur primárního okruhu, což je na atomovkách velmi náročné a prestižní řemeslo, tihle chlapi byli velmi šikovní a po hospodách chytří jak rádio. Je to tak?

Frantisek Heczko | 14.01.13 14:41

Byl jsem jeden z členů mezinárodní mise IAEA, která na pozvání pákistánské vlády kontrolovala připravenost jaderky ke spuštění s palivem, ostatní kolegové byli např. z UK, Španělska, Kanady, Francie, Maďarska, …

ID | 14.01.13 14:56

Zní to zajímavě… a co jste kontrolovali konkrétně, pane Heczko? Chodili jste jako delegace po stavbě s přilbami na hlavě a okukovali interiéry, anebo 2 měsíce testovali jednotlivé segmenty provozu na elementární úrovni, které bez abnormálně náročných zátěžových zkoušek už během montáží nemohly ani náhodou projít výstupní kontrolou? Moje otázka je upřímná, neryju, mluvte prosím k věci, naslouchám…

ID | 14.01.13 16:09

… Možná se vám moje otázka bude zdát naivní, ale nechovali jste se k čínským kolegům jako komise povýšeně, panovačně? Tohle oni zřejmě nedokáží tolerovat s ohledem na jejich národní mentalitu, pro ně je úcta a respekt nadevše.

Frantisek Heczko | 14.01.13 16:30

Já mám většinou úctu i k naprostým laikům, natož ke kolegům z oboru :-)

ID | 14.01.13 16:52

Pane Heczko – když někdo něco umí líp než ostatní, má respekt vždy jen naoko a přesně tenhle druh přetvářky spolehlivě vycítí i naprostý laik, netobože méně zdatný odborník, to není nic ve zlém, tak to má být :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.