Tak si ho vem domu!

Zdroj: IHNED.cz | Původní článek | Všechny komentáře

• Když se člověk dostane do prostředí, které je k němu vstřícné a pomůže mu rozvinout jeho schopnosti, mohou vzniknout skvělé věci.
• Tím hloupým rasismem, kterým se někteří dívají na příchozí jako na podivnou chásku, co právě slezla ze stromů, přichází naše země o mnoho.

Steve Jobs, zakladatel nejúspěšnější počítačové firmy na světě Apple, byl synem syrského imigranta. Ten, kdo tehdy kladně zareagoval na známý argument českých xenofobů „tak si ho vem domu“ a skutečně si Jobse domů vzal a založil s ním i firmu, udělal tu nejlepší věc ve svém životě. A on to někdo skutečně udělal – Jobs jak známo vyrůstal v pěstounské rodině. Všechen svůj majetek ve výši 150 miliard korun své rodině i odkázal.

Jakub Horák (producent)


Jakube, Microsoft byl založen o rok dříve, než Apple. To za prvé.
Za druhé – říká ti něco film „Kdo zabil elektromobil?“ Elektromobil je mnohem převratnější produkt, než mobilní telefon s dotykovým displejem. Takže nech si prosím těch řečiček o příznivém prostředí, které inspiruje. Nejde o příznivost prostředí, které inspiruje, jde o to, kde žijí nebo kde mají obchodní (ropné) zájmy američtí Židé, kteří za posledních 200 let dokázali díky své rabiátské povaze zničit a rozvrátit skoro všechno, co zlikvidovat jde. Zaměř se ve svých úvahách na podstatu věci, když už vedeš rádoby chytré řeči o rasismu.

Mimochodem – nejsem jablíčkář, využívám od počátku tu rozumnější, levnější a výkonnější alternativu, tzn. Microsoft. Nicméně Steve Jobs byl skvělý chlapík, knihu jsem nečet, viděl jsem film. Ashton Kutcher ho zahrál senzačně a popravdě, Jobs byl nepochybně vynikající obchodník a team-leader, ale žádný programátor, uměl využívat talent svých nadaných spolupracovníků a motivovat je k tomu, aby pro něj ze sebe vydali to nejlepší. Podobně jako „zloděj cizích nápadů“ Mark Zuckerberg v dalším skvělém a velice pravdivém filmu „The social network“.

Kdo zabil elektromobil?

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.