Zavřeli Dalíka. Kdy ho ale pustí?

Zdroj: István LékoPůvodní článek | Všechny komentáře

Jak se hrajou šachy ve vysoké politice anebo ve firmě.


Pracoval jsem ve firmě, kde se jednou za 3-4 měsíce najímala do vysokého managementu atraktivní, jazykově vybavená a poměrně kvalitně vzdělaná blondýna, disponující velmi nadstandardními privilegii mezi zaměstnanci. Jejím úkolem bylo v případě potřeby nacpat kabelku bankovkami (úplatek z ruky do ruky) a odnést jej konkrétnímu příjemci, případně tam s kýmkoliv a s úsměvem na rtech ve firemním zájmu píchat na stole.
Životnost takové messengerky byla přibližně tři měsíce, kdy už toho věděla příliš mnoho a byla nahrazena novou figurantkou. Ojetina byla odsunuta na méně viditelnou, nicméně velmi pohodlnou pozici někam do garáží, načež po půl roce se po ní ve firmě slehla zem. Její funkce neměla žádné konkrétní označení, resp. něco jako asistentka CEO (rozuměj poradkyně pro byznys), aby její výplata na páskách a tučné vedlejší odměny dávaly smysl i pro berní úřad.
Zdůrazňuji, že ani jedna z nich nebyla tupá, právě naopak. Jedno vím jistě – po půlročním angažmá se na firemních večírcích už poměrně hodně ožíraly. Cítil jsem za tím jakési vnitřní zoufalství. V byznyse platí pravidlo – něco za něco.
Takže přeji našemu vládnímu figurantovi pevné nervy.

ID | 09.10.12 18:27

Nabídnul jsem pravdivou historku a pokusil se nastínit, že spekulovat netřeba… všude to funguje na stejném principu, figurant Dalík skončí špatně, dříve nebo později, jednou se po něm slehne zem, na šachovnici je asi tak na úrovni – no, řekněme střelce (kůň je platněší figura), střelec se používá k jednoduchému obkličování soupeřovy pozice, blokování prostoru pro soupeřovy tahy anebo jednorázovým výpadům ze zálohy a sběru významnější figury, lze jej beze ztrát obětovat.
Hrajete šachy, Sebobe? Politici hrajou šachy, Kalousek je šachový velmistr, nicméně nedávno musel obětovat královnu, je to vůl :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.