Zkouška ohněm, doufám, že nebudu zatracen

Zdroj: Michal FraimanPůvodní článek | Všechny komentáře

Myslím, že „pořád nejlepší by asi bylo mlčet“, pane Fraimane.

Proč je u článku (zrovna o Grossovi s máslem na hlavě) připíchnutá annonce na člá­nek s karikaturou Petry Kvitové jako „celebrity“ s kýblem na hlavě? Proč tam není třeba testosteronová šampiónka mezi ženami na WTA, pražská rodačka, Martina Navrátilová? Kdo si tak statečně otírá ústa o „venkovskou“ šampiónku světového významu? To bude asi nějaký Huml číslo II. :) Pardon, omlouvám se, jen moje pros­tomyslná žertovná koláž… když už jsem se narodil pár kilometrů od Bílovce, navíc 7. března jako ten Lendl nebo ta Kvitová o den později. Ach ta astrologie a geografie.

Regina Rázlová taky začala po své záchraně před kriminálem, díky plošné amnestii, vehementně věřit v Boha, pod patronátem kněze Kvasničky, bylo to nepochybně za­darmo, žádné nevratné půjčky (odpustky z nakradených peněz) pod rukou na pod­poru Husitské církve v Říčanech „jistě neproběhly“, výměnou za vylepšení image padlé duše.

Přátelé Stanislava Grosse s ním zřejmě probírali všechny jeho problémy ministra vnitra u piva, takže mají vyčerpávající informace o jeho neposkvrněnosti. On „nedě­lal jen čisté věci“, jak sám přiznal (poté, co začal věřit v Boha). No, to my prostí obča­né chápeme, Stando, a máme tě rádi, tak to v prozápadní společnosti chodí.

„Trošku mi připomínáš mě. Všichni tě plácají po zádech, jen ti nikdo neřekne, že už sedíš na klouzačce.“
Tak to je přibližně stejně hlubokomyslný postřeh, jako když John Lennon prohlásil: „Lidem kopretiny a lásku“. Všichni víme, že Lennon byl geniální hudebník, ale ko­mentátor nebo hudební textař asi stejný, jako geniální hokejista. „Určitě“. Nadaného politika si nepředstavuji jako žoviálního řečníka, to chce mít taky nějakou vizi. A že zrovna Václav Klaus, který tu vizi měl, Grosse jako „nadaného politika“ ocenil, mi hlava moc nebere. Adam Bartoš má vizi. Petr Hájek má vizi. Takhle nějak vypadají vize.

„Možná právě nad tím, co bylo řadě jiných politiků před ním, za něj, i po něm pro­minuto, zatímco jemu byl vystaven tvrdý distanc.“
Kdo a kdy začne podobně litovat exposlance, doktora Ratha? A kdo začne litovat expremiéra Petra Nečase? A exministryni Vlastu Parkanovou?

Vyjádří se k případné nezákonnosti Grossova podnikání i Andrej Babiš, který dnes jako ministr financí již vidí do tehdejších širokých souvislostí se svým jedenáctým přikázáním „neprokážeš“? Zatím mlčí. Jak je to v případě Stanislava Grosse s para­grafem o zneužívání informací v obchodním styku? Můj dobrý informační zdroj říká, že to stejně jako Gross dělají všichni, poté, co opustí svět vysoké (Topolánkovy) poli­tiky. A já mám být v klidu.

Hlas lidu (v těch podřadných? internetových diskuzích) zjednodušuje, nezabývá se složitými verbálními konstrukcemi, to však neznamená, že se mýlí. A odkazovat se na nezbytnost akademického vzdělání pro existenci zdravého selského rozumu je vel­ký alibismus, extrémně v projevech „pražské kavárny“ a všech těch US jarmulkových grantových serverech, které dnes vycpává informacemi Slonková, Klvaňa nebo Šafr (Balšínek je v rámci schapirostreamu mimo hru, odepsaný, jeho přílišná horlivost stvořila nanejvýš tak regulární žumpu, články i diskuze, zamořené nájemnými, navíc hloupými trolly).

Docela mne baví vyjádření Michala Freimana, který se domnívá, že politická celebri­ta se svojí porcí negativní energie je na tom hůř, než kdejaký řadový občan se svojí porcí negativní energie (mnohonásobně drtivější v jeho prostotě) – a oni musí dál žít a platit daně, ze kterých se vyplácí poslanecké náhrady na bydlení „prominentních“ politiků!

Tak nechť Michalovi Fraimanovi sklenka něčeho trochu ostřejšího chutná. Je mi – stejně jako jemu – velice líto tragické smrti mladého muže, otce rodiny. Dám si jen několik piv.

Doufám, že pluralita názorů je mezi konzervativními čtenáři Protiproudu nade vše. V žádném případě neútočím, jen si povídám, tak to mám nejraději, a snad mi to neujíždělo přes čáru.

ID

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.